Már korábban beszámoltunk arról, hogy a T-Mobile-nál kapható a Jambox kihangosító, mely képes tanulni. Többen mondták, hogy a Jambox semmit sem ér, ráadásul nagyon drága, így maximum csak a sznobok fogják megvásárolni. Mivel szerettem volna a saját szememmel (és fülemmel) megtapasztalni a képességeit, elhoztam egyet a T-Mobile-tól tesztelésre. Két héten keresztül nyúztam, elvittem magammal mindenhová, hogy kiderüljön: mi az előnye és a hátránya a kis szörnynek.
Már a csomagoláson lehet látni, hogy egy prémium termékről van szó, a design minimalista, mégis tekintélyt parancsoló. A Jambox egy kemény műanyag dobozba van zárva, s alatta egy külön kis rekeszben található meg minden, ami szükséges lehet a használathoz. Minden kábel meg van címkézve, hogy már elsőre tudja a vásárló: pontosan mi, mire való.
A teszthez egy piros démont kaptam, de több színben megvásárolható. A Jambox roppant kicsi, alig nagyobb az iPhone-nál, ami annak fényében érdekes, hogy elég brutálisan szól, de erről egy kicsit később. Nagyjából háromnegyed óra alatt sikerült feltölteni, és két-három napig bírta a strapát 220 volt nélkül. Az egyik nagy erőssége, hogy Bluetooth kapcsolatra képes, ennek beállítását pedig még egy nyolcéves kisgyerek is el tudja végezni.
Amikor először játszottam rajta zenét nagyon megijedtem: kifejezetten rossz volt a hangminőség, recsegett az egész, élvezhetetlen hangélményt nyújtott. Aztán elkezdtem váltogatni a számok között és folyamatosan javult. Előttem tanulta meg a rendszer, hogy mi hogyan szól megfelelően, ami engem teljesen magával ragadott. Amit kifejezetten fontos megjegyezni, hogy a Jambox egy kihangosító rendszer és nem hangfal. A teszt előtt ugyanis azt hozták fel nagyon sokan, hogy az iPig fele annyiba kerül, mint ez, mégis sokkal jobban szól.
A Jambox fel van szerelve egy mikrofonnal: ha hatókörzeten belül van az iPhone, akkor nem szükséges, hogy nálunk legyen a telefon bejövő hívás esetén, csupán a kihangosítón megnyomunk egy gombot és már beszélni is tudunk. Ez kocsiban tud nagyon hasznos lenni, aki nem szereti a headsetet, csak felrakja a műszerfal tetejére a kis szerkezetet, és nem kell a fülhöz tartani a mobilt, így a rendőrök sem büntetnek meg. Mivel gumi borítású, nem csúszkál, ezáltal nem karcol meg semmit.
Külön kiemelendő a Jambox hangzása. Brutálisan szól. Persze egyáltalán nem lehet egy hangfalrendszer élményére számítani, nekem egy Pioneer NAS-5 pihen a lakásomban, ami azért már képes komoly hangélményt nyújtani. Bár összehasonlítani nem lehet a kettőt, hiszen teljesen más a funkcionalitásuk, de a Jamboxnak a kis mérete ellenére, nem kell szégyenkeznie a felső-középkategóriás hangfallal szemben. Pedig feleannyiba kerül. A piros ördög hangszórójából jövő zene betöltötte a 15 négyzetméteres szobát.
Főként a közép és mély-közép hangok, amelyek szépen szólnak, a magasabbak hangsúlya kicsit gyengébb, ami köznyelvien úgy írható le, hogy rádiós hangzása van. Zenelejátszásnál lehet érezni, hogy milyen a produktum minősége, azaz, hogy a YouTube-ról letöltött gagyi 100 KB/s alatti változatot hallgatunk-e, vagy az iTunes Music Store-ból megvásárolt magas bitsűrűségűt. Így akik erre nem figyelnek, azok inkább ne vásároljanak Jamboxot, mert élvezhetetlen lesz a zene.
A Jambox jelen pillanatban 49 980 forintért kapható a T-Mobile-nál, azonban arany- és platinakártyás ügyfelek kamatmentes részletre is megvehetik. Akik csak zenehallgatásra szeretnék használni, azoknak nem biztos, hogy ajánljuk, hiszen olcsóbban is lehet kapni iPhone hangfalat, azonban ha számít a méret, akkor ez jó választás. A Jambox azoknak lesz tökéletes társa, akik kihangosítóként is szeretnék használni, esetleg kocsiban, konferenciabeszélgetések alkalmával, s sokat hordanák magukkal. Bár az ár elsőre elriaszthat pár embert, de kétségtelen, hogy megéri a pénzét.
Ennél még az Xmini is jobbat szól:( Én borzasztó csalodott voltam amikor bekapcsoltam…:) PIG POWWWA:D
Én azt vettem észre hogy folyamatosan jobb, illetve nem feltétlenül kell mellette lenni, hanem távolabb ahol már a hang jobban szétszóródik.
Ne haragudj, de ez baromság! Vagy jól szól vagy nem. A tanuláshoz pedig visszacsatolt információra van szüksége bármilyen rendszernek, egyébként mi alapján döntené el, mi a jó? Egyébként is teljesen értelmetlen lenne egy ilyen eszközben.
Internetről frissíti magát folyamatosan, tehát van visszacsatolt információ.
Ne kábíts már, mit tölt a netről? Honnan tudja, hogyan szól nálam? De miért is szólna az elején ramatyul? Ehhez meg semmi köze annak, hogy ez egy kihangosító. Hangszóró+erősítő és mikrofon együtt. Az egyik független a másodiktól. Kivétel az az eset, amikor a mikrofon veszi a külső zajokat és ellentétes fázisban a zenéhez keveri, így csökkentve azt. De Te nem erről beszéltél. Ráadásul, ki a csodának hiányozna az, hogy állandóan a neten lógjon a cucc, és terhelje a rendszert, és ha nincs net, akkor zörög és kész? Ugyan már.
Hát úgy szól jobban, hogy az iphon amiről küldöd rá a zenét, folyamatosan hallgatja a microfonon át. Tudod… És így ni…
Kapcsold be elsőre, takard le az iphone mic-jét és meglátod, nem tanul…
“…hogy minden bekapcsolással egyre okosabb lesz: a szinkronizálás után automatikusan szoftverfrissítéseket végez. (Használata adatforgalmat generál, amely az előfizető díjcsomagja szerint, a T-Mobile mindenkor hatályos Díjszabása szerint számlázódik.)”
Na, utoljára szállok ringbe, mert tulajdonképpen, tényleg, mit okoskodom itt?
Oltári ökörség. Persze, időnként letölthet frissítéseket, de ez mással is így van. Ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan feed-back-el, hogy képes legyen szólni. Három lehetőség adódik: vagy nem dugtad be elsőre jól a dzsekdugót és azért recsegett (persze ez marhaság, hiszen BT cuccról beszélünk), vagy kamuzol, hogy jól hangozzék a cikkben, vagy jóhiszemű vagy (én erre szavazok) és az a gyártó reklámfogása, hogy szoftveresen torzítja a zenét szánkdékosan, majd javítja és így lehet eladni ezzel a tanulós reklámdumával, ami egyébként ügyes húzás és be is eteti az egyszerű honpolgárt. Viszont egy – nagyrészt technikai témájú – blog szerkesztője ne dőljön már be egy kis marketingnek.
Na, nincs harag, csak puffoghatnékom volt.
üdv