Ashton Kutcher ijesztőnek nevezte a szerepet, és látszólag nagyon jól felkészült Jobs karakterének megformálására. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy a közönség és a kritikusok vegyes véleménnyel vannak az elkészült alkotásról.
A TNW dolgozójának Matthew Panzarino-nak tetszett a film, szórakoztatónak, ám pontatlannak találta:
“Mindent összevetve a jOBS megállja a helyét. A főszereplők szerethetőek, és látszik rajtuk, hogy komoly erőfeszítést tesznek annak érdekében, hogy azonosuljanak a karaktereikkel. A film nagyrészt jónak hat, kivéve azokat a jeleneteket, amelyek valószínűleg a pénzügyi behatároltság miatt alakultak így. Annak ellenére, hogy néhány részlet kapcsán igencsak elnéző a rendező, ez nem változtatja meg azt az érzésemet, hogy a film összességében megfelelőre sikeredett.
Ebből a filmből azonban nem lesz biblikus Steve Jobs életrajzi film. Őszintén szólva, Jobs annyira összetett egyén volt, amilyenből nem nagyon látni többet. De a film sikeresen mutatja be életének egy részletét. Ne várjuk el a filmtől, hogy teljesen élethű lesz, és minden dialógusa hamisítatlan Jobs-i beszélgetés lesz. Ennek ellenére szerethető mű.”
Casey Newton a CNET-től nincs jó véleménnyel az elkészült filmről:
“A legnagyobb csalódás az volt számomra, mennyire sekélyes lett a film. Pályafutása elején Jobs munkatársai szinte küzdöttek vele, az emberrel, aki gyakran büdös volt, sírt, és folyton mindenkivel kiabált, a határidőket nem tartotta be, és rendszerint túlköltekezett. Természetesen mindezek azon termékek érdekében történtek, amelyeket azóta naponta használunk, és rendkívül meg is becsülünk. Maximalizmusa inspirálta is a többi embert arra, hogy életük legjobbját nyújtsák, talán még ennél is jobbat, olyan teljesítményt hozott ki belőlük, amiket soha nem gondoltak volna. Jobs élete eme dráma köré épült, azonban a filmben ez még nyomokban sem látható.”
Az USA Today furcsaságokat is közzétett a forgatás kapcsán:
“Kutcher gyümölcsdiétára állt át, hogy hitelesebben játszhassa az Apple alapító szerepét a jOBS című filmben, amelyet először vetítettek a Sundance filmfesztivál keretében. Ez a diéta, melyet a film szerint Jobs is követett, nem végződött túl jól, hiszen hasnyálmirigy problémák miatt az amerikai színész kórházba került.
Mindenekelőtt, a gyümölcsdiéta elég súlyos problémákhoz vezethet-mondta Kutcher a film vetítése után. Két nappal a film forgatásának megkezdése előtt kerültem kórházba. Nehezen bírtam ki a fájdalmakat. A hasnyálmirigyem háztartása teljesen felborult.-tette hozzá a színész. Nagyon ijesztő volt, figyelembe véve azt, hogy Jobs hasnyálmirigyrák áldozata lett.”
A továbbiakban még több kritikát olvashattok:
The Hollywood Reporter: A film egy kétórás reklámnak tűnik, amely az Apple fejlődésének első 20 évét mutatja be. Joshua Michael életrajzi filme egy meglehetősen szórakoztató alkotás a 20. század egyik legnagyobb újítójáról, még akkor is, ha a film felfogása igen csak közel áll az óriásvállalat percepciójához.
Cinema Blend: Azután, hogy az ember tíz napon keresztül filmeket néz a Sundance filmfesztiválon, melyek teljes mértékben elutasítják a tradicionális Hollywoodi formulát, nehéz értékelni azt a munkát, amelyet Joshua Michael Stern rendező hajtott végre a jOBS kapcsán. A mozi Steve Jobsa, aki folyton lehordja embereit, hogy valami újat és jobbat találjanak ki, minden bizonnyal utálta volna a filmben jelenlevő rengeteg tompa részt, és szürke megoldást. Az Apple arra sarkallta az embereket, hogy gondolkodjanak másképp. A film mindent csinál, csak ezt nem.
IndieWire: A filmnek meg kell szenvednie azzal, hogy mindenki a ’’The Social Network’’-al hasonlítja össze. Hiszen ez is egy újabb biográfia egy olyan nagy hatású újítóról, aki minden értelemben kimagaslik a közegéből. David Fincher alkotása sok mindent átvett abból az esszenciából, ami a Facebook alapítóját, és stábját jellemezte, briliáns és győztes gondolkodás, abban a közegben, ahol végtelen verseny folyik, nagy elmék között. A jOBS ugyanezt próbálja, azonban túl sekélyes, és nem ás bele elég mélyen a dolgokba. ’’Mindent egy lapra kell feltennünk’’ Ezt mondja csapatának Jobs a film kezdetén. A film megfogadhatta volna ezt a tanácsot; a legfőbb probléma a jOBS-szal az, hogy túlságosan a biztonságra törekszik.
The Verge: Ahogy várható volt, néhány karaktert és történeti szálat eléggé szabadon értelmez a rendező az Apple sztori kapcsán. Az érzelmi szál Steve Jobs kapcsán azonban rendkívül meggyőző. A film nem akarja megváltan a világot, sőt szellemi bölcsességeket sem kíván alkotni. A jOBS egy egyszerű történettel rendelkező film, egy különleges gondolkodóról és könyörtelen üzletemberről, akinek a hatása jelentős, és az egész világon érezhető. Ez egy jó film, azonban kimondottan a biztonságra épít. Ismerős sztori, amely sajnos nem is kívánja átlépni saját maga korlátait.
Hát nem lett átütö a film a vélemények alapján :( de ettöl függetlenül meg fogom nézni :) esetleg nem tudni mikor lesz szinkronosan ? emlékszem egszer volt szo egy másik készülö jobs filmröl is az mikor lesz kész ?
A Social Networknél nem lehet rosszabb szerintem… De ki tudja…
Esetleg feliratos verzió van már?
most néztem nagyon rossz képpel,angol hangal,francia felirattal,,,,,,rettenetesen unalmas,,és nagyon marketing szagú is lett,kcsiti elrugaszkodott a film :( :( (magyar vetitésre legalább már nem kell menni)
Ízléstelennek tartom, hogy állandóan felemlegetik, hogy Jobs büdös volt. Ha így is volt, akkor a májbajának tudható be, nem a mosdatlanságnak, mert ez egy tipikus tünete a máj megbetegedésének, Erről ő nem tehetett, ergo felemlegetni olyan, mintha Hawking -nál örökké a tolókocsiját mantráznák.
Jobs azért volt büdös, mert nem fürdött, mivel úgy gondolta, hogy az étkezési szokása nem teszi ezt szükségessé.
ezért volt büdös :És fény derül Jobs legendás büdösségének titkára is (amit egyébként a hetvenes évekről szóló oldalakon szinte minden megszólaló megemlít): Jobsnak meggyőződése volt, hogy az ember a húsevéstől lesz büdös, ezért vegaként neki nincs szüksége se dezodorra, se rendszeres fürdésre. Ennek tetejébe az Apple első éveiben mindenhová mezítláb mászkált, és a stresszt rendszeresen azzal vezette le, hogy a lábait a vécében áztatta. Nem csoda, hogy a Commodore vezérei hanyatt-homlok menekültek a tárgyalásró
Jobs egy olyan lazado hippi volt, aki nem csupan szelmalomharcot folytatott a konvenciok ellen, hanem meg is nyerte maganak es cegenek a haborut.
Budos pegig akkor volt, amikor meg hire-hamva sem volt a majbetegsegenek. Addigra mar nem is volt hippi, es nem is volt lazado, csupan egy zsenialis ujito es zsenialis vezeto. Persze ehhez az kellett, hogy a ver szerinti szulei elhagyjak, a neveloszulei nagy szeretetben neveljek, es nem utolso sorban kellett hozza az, hogy az otvenes evekben szulessen Californiaban.
Mashol es mas korban nem biztos, hogy Neumann Janos lett volna belole…