Emlékeztek még arra, amikor az Apple és a Google mekkora barátok voltak? Mikor Steve Jobs és Eric Schmidt 2007-ben, mondhatni kéz a kézben bemutatták az új iPhone készüléket. Nyilvánvaló volt, hogy az Apple-nek szüksége volt a Google keresőjére, és a térképszolgáltatására, hogy valamit fel tudjon mutatni. Ezt az Apple sosem tagadta, Steve Jobs többször is megköszönte a Google segítségét.
Aztán jött az érvágás. 2008-ban a Google bemutatta az első Androidos telefonokat és azóta is tagadja, hogy az Apple megoldásait koppintotta volna. Nehéz viszont elfeledni azt a tényt, hiszen köztudott, hogy a Google valóban gondolkodott mobilkészülék fejlesztésében, még az elsőgenerációs iPhone megjelenése előtt. Még 2006-ban valóban készültek koncepciókészülékek, hogy milyen is legyen majd később a Google telefon.
Aztán minden megváltozott. A fenti kép, mely nemrég került ki a netre jól prezentálja, hogy miben is gondolkodott a Google az iPhone előtt és az iPhone megjelenése után. Eszük ágában sem volt nagyméretű kijelzőt készíteni, nemhogy érintőkijelzős telefont. Hasonló telefonokat kívántak tervezni, mint anno a Samsung és a Nokia megoldásai. Aztán, ahogy az iPhone megjelent hirtelen változtattak a világnézetükön.
Még 2006-ban a Google megkereste a világ legnagyobb mobilszolgáltatóit és bemutatta nekik az új Google telefont. Az operátoroknál azzal érveltek, hogy a telefonjuk beszerzési költségei nagyon alacsonyak, viszont az adatátvitel miatt a szolgáltatóknak hatalmas bevételük lesz a mobilinternetet használó ügyfelekből. Fontos, hogy ez még a 2006-os telefon volt, a Nokia 3100-s készülékek korában.
A telefon amúgy egy ARMv9-es 200MHz-es processzort kapott, GSM hálózattal, 3G támogatással (sima UMTS), 64MB RAM és ROM társaságában és egy miniSD kártya (igen mini, nem micro!) bővíthetőséggel. Ja igen, volt benne 2MPx-es kamera is, USB támogatás, Bluetooth 1.2 és egy QVGA 16-bit megjelenítésére alkalmas kijelző. Azokban az időkben nem volt elvárás az érintőkijelző, sőt, nem is igazán favorizálták a gyártók, mondván minek, ott vannak a gombok, nyomogassad azokat.
Szóval a Google szépen elment a szolgáltatókhoz és megpróbálta rájuk erőszakolni a “bunkofont”. Aztán megjelent az Apple iPhone készüléke…
Síri csend lett az iparágban. Senki sem tudta, hogy mitévő legyen, hova nyúljon. A Google viszont hamar észbe kapott és rájött, hogy amennyiben nem lesz érintőkijelző a készülékükben, úgy lehúzhatják a rolót. Kidobták a terveiket, lenyúlták az iPhone hardverét és szoftverét, csináltak egy sajátot és elnevezték Androidnak. Elnézve ezeket a koncepció képeket, melyek nemrég felbukkantak simán megértem az Apple és főleg Steve Jobs utálatát a Google felé. Megértem, hogy felbaszta magát.
El lehet képzelni a szitut… Steve Jobs és Eric Shcmidt ülnek a kávézóban, megpróbálják megbeszélni a sérelmeiket, hogy melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás, az Apple vagy a Google mobilja, azátn Schmidt úr nyájasan elmondja Steve-nek, hogy…
“De hát mi mindig is egy érintőkijelzős telefonban gondolkodtunk.”
…mire Steve előkapja a Google koncepció mobil képét T-Mobile-os felirattal, kibassza az asztalra, Schmidt arcán harminc másodpercig csak a halálfélelem látszik, és Steve csak ennyit mond:
“Lófaszt apukám!”
Ennyi! :D
És akkor mi van? :D ez aztán a hír!
Sztem qrva jó. :D
Nézd már… ezek is plagizálnak? (Google-nél is van egy “Schmitt”!!) :D
:D
Sebi! Regisztrálj! Próbálj meg normális e-mail címet és nevet megadni és akkor nem teszi a moderációs listára a rendszer a mondandódat!
hello….
érdekes eddig nem volt probléma