Évről évre előjön a téma, mely szerint egyre több időt töltenek a mai gyerekek az okostelefonok és tabletek kijelzői előtt. A Wall Street Journal beszámolója is erre enged utalni, hiszen a gyerkőcök egyre aktívabban fedezik fel a digitális világot ahelyett, hogy egyéb, mozgást igénylő tevékenységet végeznének.
Ha összegezni kell a dolgokat, akkor a szakértők szerint el kell választani a passzív tevékenységeket az aktívaktól. Sajnos sok gyerek csak videót nézve, passzívan ül a készülékek kijelzői előtt. Szerintük sokkal inkább nyitni kellene a kreatív irányba, így olyan videójátékokat kell a fejlesztőknek létrehozni, ahol szülői engedélyezéssel aktívabban töltik idejüket. Például játékos élményeikkel tanulhatnának, így sokkal kevesebb lenne az úgynevezett passzívan eltöltött idejük.
Sajnos a felmérések alapján Amerikában még mindig nagy gondot okoz az alábbi probléma, ugyanis a 2 és 11 év közötti gyerekek naponta átlagosan 4,5 órát töltenek el valamilyen kijelzőt bámulva. Ebből kiindulva eleve kevesebb a gyerekek fizikai aktivitása, ami később a szocializálódásra, valamint a kreativitásukra nagyban kihatással lesz.
Ti mit gondoltok? Szerintetek mi lenne a legjobb módszer, hogy a szülők csökkentsék a gyerekek képernyőidejét a digitális világban?
Próbáltad már az iHungary alkalmazást?
iHungary
Fejlesztő: Idealisator Hungary LTD

Ár: Free Letöltés
Szerintem nincs is gond a (kijelzőbámulással) ha mindez a szabadba van. :
A karácsonykor meglátogattuk a rokonokat Kazincbarcikán és levitten a 7 éves fiamat a helyi játszótérre ahol egy “óriási” kijelző (kapu) fogadta a gyereket a focipályán ami villogott ( mikor hova kell rugni a labdát) beszélt stb.Tegyem hozzá hogy egy autista fiuról beszélek aki eddig semmiféle érdeklődést nem mutatott a foci iránt.Engem is meglepett a dolog ill játék ugyanis a gyereket majd 2 óra mozgásra birta a virtuális kapus vagy mi, egy focilabdával.