A KGI pedig egyet jelent Ming-Chi Kuoval, tehát mindenképpen érdemes elmélázni egy kicsit ezen. A pletykált 12,9 hüvelykes, egyértelműen a vállalati szektorra targetált iPad Pro-val egyszerre kerülhet piacra a kiegészítő, ami alapból nem fog járni egyik mellé sem, de megvásárolható lesz kiegészítőként – legalábbis Kuo szerint. Ismerve Steve Jobs stylusellenességét kissé meglepő a dolog, persze ha azt vesszük, hogy mennyi külsős gyártó által forgalmazott stylus kapható a piacon, végül is nem lenne annyira nagy durranás, hogy az Apple is fejné ezt a tehenet is.
A céget ismerve azonban biztosak lehetünk benne, hogy valami extrát nyújt majd stylusaival, valami pluszt, amiért inkább a gyárit választják majd az emberek a külsős termékek helyett. Kuo máshogy gondolja, szerinte az első évben sem lesz beépített giroszkóp vagy gyorsulásmérő benne, s idővel szépen-lassan adogatnák hozzá az újabb és újabb featuröket, pl. a 3D-s kézírást. Ez a giroszkópot és gyorsulásmérőt igénylő megoldás lehetővé teszi, hogy ne csak a kijelzőn tudjunk írni, hanem más kemény felületeken, vagy akár a levegőben is.
Bár ez remek lehetőségeket nyit meg, Kuo szerint a hardveres és szoftveres háttér nem áll száz százalékosan rendelkezésre – ez pedig Apple-nyelven annyit tesz, hogy egyelőre hiába várjuk. A KGI elemzője a wireless töltésről is szót ejtett és bár kényelmes megoldásnak tartja, de kevés esélyét látja annak, hogy a közeljövőben megérkezzen a technológia az iPhone-okba a magas ár és a komplikáltabb antennadizájn miatt. A töltés az előre látható közeljövőben Lightning-porton keresztül fog történni. A stylus érkezésétől némi ideiglenes fellendülést várnak a KGI-nél – már ami az iPad-eladásokat illeti. Persze a lefele mutató trend nehezen lenne megfordítható.
Toll nélkül akár ki se jöjjön! De jó lenne ha az egyéb (már létező és működő) dolgokat se próbálnák meg annyira lassan adagolni, mert ha ezt érzi a vevő akkor a végtelenségig fogja ő is halogatni a vásárlást.