A múlt héten a londoni olimpia megnyitója alatt az Apple kihozott 3 új reklámot, melyben a zsenijeiket promózzák. Nekünk alapjában véve tetszettek a reklámok, de sok amerikai Mac felhasználó felháborodásának adott hangot, miszerint az Apple hülyének állítja be őket. A reklámokban a felhasználók a legkülönfélébb helyzetekben kérik a zsenik segítségét, akik tüstént a rendelkezésükre állnak.
A Businessinsider szerint azonban a reklámok jók, mert ahogy az Apple fejlődik és egyre több emberhez jutnak el a Maces számítógépek, ahogy egyre populárisabbá válik, úgy egyre többen szeretnék azt csak használni. Nem úgy, mint a profik persze, de az alapvető működését szeretnék megérteni az Apple OS X rendszerének.
Időközben a CultofMac elkészített egy Top 10-es listát, melyben az általuk vélt minden idők legrosszabb Apple reklámjai szerepelnek. Mert, hogy ilyenek is vannak, legtöbbjük még az “őskorból”. Ezekhez képest pedig a Genius reklámok igazi gyöngyszemek.
10. Switch – Ellen Feiss
9. Power Macintosh – Serious Computer
8. The Power
7. Who Is Newton
6. Apple II – Fruit
5. PowerMac G4 – Super Computer Espionage
4. Future – Aliens
3. Future – Robots
2. Lemmings
1. Future – Highway
Hatalmasak a videók :D jót lehet rajta nevetni… de szerencsére ma már jobban értenek az apple-nél a reklámokhoz…
a mac gépek túl drágák az ár értékarány nem valami jó és az operációs rendszerük az meg egy katasztrofa le van butitva az egész azért gyors az apple-nek 2 jó terméke van az ipod és az ipad a töbi mint egy rakat kaki
keevin: szerintem a Windows az egy rakás kaka. Nincs lebutítva, de zabálja az erőforrást, lefagy, vírusos, túl sok helyet foglal és ahhoz képest a notepad majdnem az egyetlen normális app, amit alapból adnak hozzá, a media player egy mega rakás szar, egy DVD lejátszásához is külön telepíteni kell mpeg2 codec-et, stb. Ezekről nem csak a Microsoft tehet. Ettől még ez amivel a felhasználó szemben találja magát. Mondom ezt úgy, hogy 1993 óta használok Windowst, 1998 óta napi szinten, és a következő rendszereket használtam:
– Windows 3.1 (működött)
– Windows 95 (kevés ideig volt fenn)
– Windows 98 (szarrá fagyott állandóan)
– Windows 98 secondary edition (nem véletlenül adták ki mégegyszer)
– WIndows Milleneum (2 napig volt a gépen, nagyon fagyott, használhatatlan volt)
– Windows XP (tuningolt 98, rakás fos, 3 SP-vel, mert a nagy megújulásban kétszer is kidobták a koncepciót a Microsoftnál)
– Windows 2000 (ez qrva jól ment, NT-re épült)
– Windows Vista (Ez lett volna a nagy megváltó, de kényszer szülött. 7 év után illett kiadni “valamit”. Eszméletlenül zabálta az erőforrásokat. Nagyon stabil volt, megbízható, de qrva lassú.)
– Windows 7 (minden idők legjobb Windows kiadása! Imádtam.)
– Windows 8 (jelenleg is ez van fent a PC-men. Megint sikerült elrontani azt, amibe belekezdtek a 7-nél. Apró, de számos hiba van: pl.: rossz média lejátszók, kretén csempe felület (szubjektív))
Mielőtt megkérdezed: azért nem váltok vissza 7-esre (később még bekövetkezhet), mert rengeteg (több, mint 2 terabájtnyi videó van fent, amit nehezen mopzgatok ki a rendszer alól (az csak párszáz GB), mikor telepíteni akarok.)
Egy éve van MacBook Pro-m, Mountain Lion van rajta, és imádom, mert egyszer sem volt szükségem semmilyen telepítgetésre, hack-re, finomhangolásra, vagy szarakodásra, kizárólag a munkára kell figyelnem, ami nagy könnyebség. Úgy tudnám összegezni, hogy a Windows az egy olyan bringa, amit nem elég hajtani, de még egyben is kell tartani kézzel, hogy szét ne essen, és időközönként meg kell állni vele. A Mac OS egy carbon vázas bringa, ami egy elektro motorral be is segít a hajtásba, és magától egyben marad, neked elég az utat figyelned.