Bár távol álljon tőlünk, hogy politizáljunk, de ez olyannyira érint bennünket is, benneteket is, hogy szükségét érezzük annak, hogy az alábbiakról tájékoztatást adjunk. Tegnapelőtt az Origo úgy értesült, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium azt javasolja a kormánynak, hogy adóztassák meg a telefonálást és az internetezést.
“A kormány jövő szerdai ülésén fogadja el az idei évre és jövőre tervezett megszorításokat is tartalmazó konvergenciaprogramot, mert a dokumentumot április 30-ig ki kell küldeni Brüsszelbe. A kabinetnek idén egy 150, jövőre pedig egy durván 400 milliárd forintos lyukat kell befoltoznia a költségvetésben. Ennyivel szaladna ugyanis túl a hiány az Európai Bizottság szerint a kormány 2012-es és 2013-as deficitcéljánál.”
Az Európai Bizottság küldöttsége egyébként hétfőn már értesült az NGM terveiről, amelyekről részletes számításokat is bekért. Az internet-és telefonadóval kapcsolatban az NGM mindössze annyit közölt az MTI-vel, hogy “sajtóhíresztelést nem kommentál”. Hasonlóan nyilatkozott amúgy a Magyar Telekom Nyrt., a Vodafone, a Telenor és az Invitel is.
És ami a legérdekesebb, a PC World kikeresett egy érdekes előzményt is, miszerint
2008-ban az előző kormány már próbálkozott az internetadó bevezetésével. Ez ellen a legjobban éppen a jelenlegi kormánypárt tiltakozott. Nyitrai Zsolt fideszes politikus akkori nyílt levele homlokegyenest az ellenkező nézőpontból világítja meg a kérdést:
“(…) Mindannyian jól tudjuk, hogy a szolgáltatásokért ki fizet: a vásárló, azaz a fogyasztó. A hazai piaci versenyben egyetlen szolgáltató sem fogja ezt az újabb sarcot benyelni, hanem mindenképpen át fogják hárítani a fogyasztókra. (…)
Hazánkban a digitális írástudatlanság óriási méreteket ölt, vannak térségek, ahol nemhogy internet, de számítógépek sincsenek az otthonokban. Egy ilyen országban az internetadó bevezetése nemcsak az internet szellemiségével ellentétes, de végzetes hiba is; egy országban, ahol még mindig kevesen férnek hozzá a világháló szolgáltatásaihoz, ezzel a hibás döntéssel még lassúbb lesz az internet elterjedése. Márpedig a növekedés mindannyiunk érdeke: a felhasználóké és a nyomás alatt tartott szolgáltatóké egyaránt. (…)”
De persze kell “telekomadó” is, 3 éven keresztül, amiért az ügyfél már egyébként is fizet, hiszen a szolgáltatók már azt is az ügyfelekre hárítják, és most még ez is… De hogy egy kicsit mégis az oldal tematikájánál maradjunk álljon itt ez a kép is.
Ez a mostani kormány már elég szánalmas. A 400 milliárdot nagyon gyorsan össze tudnák szedni, ha egyes emberek nem keresnének 5 milliókat havonként és nem kapnának 100 milliós nagyságrendű végkielégítést. Szánalmas ez az ország.
Szerintem se politizáljunk de a kép megérte a postot.
Bár az országházat sajnálnám…..
Egyetértek az előttem szólóval!A saját fizetésüket viszont tudták fixáln 2014 ig!!!
A “sípszó” anyjukat!
Éljenek meg 47ezerből,hiszen ők megtudnak. :)
A 27%-os áfa nem elég. Mindenhol ott van! Az USA-ban csak a fogysztó fizet adót régiótól függően. Itthon csak a telefonom megy vagy 2 adósávon keresztül és utána én megint fizetem, plusz a telefon számlán is. Mit akarnak még?
ez hülység igy is mindent adztatnak beznin kaja minden már csak ez kéne!!? :( xdxd
Így is fizetek az iPhonemért havi 11.000 forintot akkor most mennyit fogok fizetni ha nettezek,telefonálok,smsezek?? Ez nem igaz! Bebasz* a t-mobnak a készüléket ha ezt bevezetik!! Tudom h nem ők tehetnek róla de így is emelték a DÍCSOMAG árát a 2%os adó emelés miatt akkor most még ez meg a tranzakciós adó+ ez a telefon adó!!! Elegem van!
Szerencsére ez már engem nem érint, épp időben jöttem el abból a szánalmas országból! De felháborító, hogy az amúgy is drága magyarországi telefonálást még tovább akarják drágítani…