A PhoneBuff YouTube csatorna jóvoltából elkészült a legújabb összehasonlító videó, melyben az Apple és a Samsung aktuális csúcsmodelljeit mérték össze. Mint azt már jól tudjuk, a dél-koreai vállalatnak fél év előnye van az almásokhoz képest, hiszen ennyivel később adták ki a jelenlegi csúcskészüléküket. Jogosan hihetnénk tehát, hogy a Galaxy S7 edge jóval maga mögé utasítja vetélytársát már csak papírforma alapján is, de a gyakorlati sebességteszt okozott némi meglepetést.
Az iPhone 6s Plus-ban egy kétmagos A9-es processzor és 2 GB RAM kapott helyet, míg riválisában egy négymagos Snapdragon 820, amit 4 GB memóriával fűszereztek meg. Továbbá érdemes szót ejteni a felbontásról, hiszen kedvenc készülékünk csupán 1920×1080 pixel megjelenítésére képes, míg az S7 edge 2560×1440-re. Ha csak a színtiszta adatokat nézzük, akkor elvileg a Samsung készüléke a győztes, holott gyakorlatban az Apple nyer.
A sebességteszt egyébként a már jól megszokott elven működik: mindkét telefonon elindítják a stoppert és különféle alkalmazásokat futtatnak rajta. Lemérik az első kört, majd jön a következő. Jól látható, hogy a 6s Plus laza 40 másodpercet vert a riválisára, ami cseppet sem nevezhető elhanyagolandónak, főleg akkor nem, ha azt nézzük, hogy másfél perc alatt futotta le a köröket. Érdemes persze megjegyezni, hogy ez nem egy átfogó teszt, csupán a hétköznapi használat során bizonyul gyorsabbnak az almás telefon. De mi lesz itt fél év múlva, ha megjelenik az iPhone 7?
Ez a Samu telo csodaszép. Csak nekem tűnt fel, mennyivel szebb a kijelzője mint az iphonnak. Nézzetek meg az ikonokkat.
Ez az összehasonlítás hülyeség ne hasonlítunk egy ilyen szép telót egy ilyen rondahoz mint az iphone.
Tegyük a szívünkbe a kezünk az a századmásodperccel különbség vagy a szép kijelző es a gyönyörű külső a fontos.
Hardverek mindegyik jó, de külsőre mintha Ferrarit hasonlítanak zsigulihoz. Vicc…..
Lehet nem ide tartozik,most talaltam akit erdekel ejszakai mod maskepp!Nekem sokkal jobban bejon mint ami majd 9.3-on lesz. Kiprobaltam mind kettot es igy dontottem ez marad medt ez megtartja az eredeti szineket is. A rovid video a vegrehajtasrol… http://9to5mac.com/2016/03/18/how-to-reduce-iphone-screen-brightness-without-jailbreak/
„Két év alatt az első ötcsillagos telefon” (TechRadar) „Gyakorlatilag egy tökéletes mobil minden szempontból” (Gizmodo), „Egyszerűen a legjobb telefon, amit valaha használtunk” (Verge)
Ilyen megjegyzésekkel küldték ki sorra a közösségi oldalakra a Samsung Galaxy S7 és S7 edge telefonokról készült tesztjeiket a legnagyobb külfödi techportálok. És valóban, a jelenlegi legjobb okostelefont rakta össze a dél-koreai gyártó, így jó eséllyel pályázik arra, hogy
2016-BAN IS A MOBILPIAC KIRÁLYA MARAD.
Lehet itt tesztelgetni, lehet hasonlítgatni.
Egy biztos, aki valaha is egy iphonhoz jut, és normálisan tudja kezelni, soha eszébe sem jut hogy más telefon vegyen.
Egyébként meg kinek ez kinek az tetszik.
Egy telefontól senki nem lesz több.
De a javarészt Iphont negatívan komentelőkből az irigység beszél.
Az az igazság, amit előttem Kata72 is nagyon bölcsen leírt. Nekem voltak az elit kategóriába tartozó Androidos telefonjaim. Samsung-ból a maga idejében legújabb S5-ös. Sony-ból a Z2. És egyik sem volt meg 7-8 hónapnál tovább. Vagy olyan szinten belassult, hogy az egészet kikapcsolás, és visszakapcsolás. Vagy kifehéredett a kijelző, és egyszerűen nem csinált semmit. Elegem lett. Vettem egy Iphone 5S-t igaz csak a 16Gb-os modellt. Mondom majd beosztom. Ennek másfél éve. Egyszer nem fagyott le, nem lassult be. Teszi a dolgát, bármire kattintok azt egyszerre adja. Igaz a telep az förtelmes. De legyünk őszinték, melyik jelenlegi okos mobilban nem az. Higgyétek el, tehetnek a konkurens gyártók bármilyen erős processzort, bármennyi ram-ot. Sajnos az Android az, ami miatt a Samsung zászlóshajója vereséget szenvedett. Az Android rendszer egyszerűen rosszabbul van optimizálva mint az IOS.
Nem szokásom ilyesmi oldalakra kommentelni, de ez kicsapta nálam is a biztosítékot… Ennek az összehasonlításnak semmi értelme nincs. Miért nincs? -Tenné fel a kérdést mindenk, aki nem ért hozzá. A kulcsszó: diverzitás. Míg az iOS egy processzorcsalád architektúrájára épül, az android meg sokkal többre. Míg az almás gyártó házon belül oldja meg a hardverre optimalizálást, addig az androidos fejlesztőknek ezt tesztelgetéssel, és körültekintő munkával kell megoldani. Igen, ez az optimalizálás, ahogy feljebb is említették. Továbbá… Ezeknek a programoknak gyakorlatilag csak a neve ugyanaz, és a funkciója, de a működése azért egész más. Más programnyelven íródtak, más az architektúra, mások a megoldások.
Sokkal inkább azt érzem az ilyen postokban, hogy “na végre sikerült legyűrni a gonosz Samsung eszközét, megérdemelt a siker!” A probléma ezzel már csak az, hogy még csak most sikerült? A fent említett különbségek eddig is jelen voltak. Véleményem szerint aki hitelesnek tart egy ilyen összehasonlítást, az egyszerűen nem ért a telefonokhoz, az informatikához, csupán az egészet felhasználói szemszögből látja. Az írás is hagy némi kivetnivalót maga után. Nem a Samsungot védem, mivel az androidon elég sokan szidják őket emiatt a RAM managelési probléma miatt, miszerint 6-8 alkalmazás megnyitása után elkezdi a korábban megnyitottakat bezárni. Az, hogy ki az, akinek ennyire szüksége van 6-8 appra egyszerre, már más kérdés. Tegyük a szívünkre a kezünket, és gondolkodjunk el azon, hogy mikor volt, hogy utoljára égető szükségünk volt arra, hogy 9 appot egyszerre tudjunk használni. Ugye, nem volt ilyen? Az S7 meg uegye a technikai megoldások szempontjából jóval inkább az élen jár (kamera, fókuszidő, MST, és ilyen idegen kifejezések).
Az androidos telók lassulása általában ott mutatkozik meg, amikor a probléma a kijelző mögött van. Minthogy a PC-ket is újra kell néha indítani, ezeket se árt. Az S6-tól felfelé például be van építve a lehetőség, hogy automatikusan újraindul, mikor alszol például. Nameg nem feltétlenül muszáj teleszemetelni mindennel. Fél éve szerintem ha kétszer megakadt az S6 Edge+-om, 2-3 másodpercre, de ennyi volt, pedig használom rendesen, mint júzer, mégse lassult még soha, pedig csak hetente indítom újra, vagy ritkábban.
A kérdés, hogy miért csak akkor mutatnak ilyen teszteket, amikor az almás telefon teljesít jobban már másik kategória. Mindig az az érzésem ezeknél, hogy az almások bizonyítani akarnak, hogy megérte kirakni ennyi pénzt a telefonjukra. Tipikusan a cikk azoknak szól, akik nem gondolkodnak. Már látom, ahogy jönnek az emberek az árazással. Ebbe is gondoljunk bele egy kicsit. Almáéknál a vezeték nélküli töltés még ismeretlen fogalom. Gyors töltés… Oké, hagyjuk. A kamerák… Nos láttunk már jobbat is… Csak azért növelni a kamera felbontását, hogy ráírhassuk, hogy mi is tudunk 4K-ban rögzíteni, oké, ezt is hagyjuk. Apple pay vs. Samsung Pay… Külön olvasó vs. MST… Megint a csúnya Samsungnál az előny. IP 68… Ismeretlen fogalom Almáéknál.
Lényeg, hogy a pénzedért a Samsungtól sokkal többet kapsz, és sokkal szabadabban. Ha nem tetszik a Samsung Touchwiz felülete, lecserélheted másra, más témák, minden, ahogy neked tetszik. És végül a nagy kérdés: ezen szempontok alapján miért nem hasonlítja senki a két gyártó készülékeit?
Ja, és igen: nagyon irigy vagyok :)
“Az S6-tól felfelé például be van építve a lehetőség, hogy automatikusan újraindul, mikor alszol például.” :D Isten ments!! Végen elfelejti betölteni az órát! :D
Ez uraim egy ujabb kacsa video egyet ne felejtsenek ha bemesz a beallitasokba az androidon ott van az ablak animacio alapbol 1 van ted le 0.5 lass csodat az iphone meg fel sem dolgozta mi van a samu mar betöltöte enyit erről ezert gyors csak az iphone mert akapbol a rendszerebe nincs ablakanimacio mig az androidon van enyit errol
itt azert teljesen mas készuléket tesztel mint a csucs s7edge.. :) csak snapdragon?.. exynos a nyero :D https://youtu.be/233f0ewFWGk itt pont azt a fel percet veri a snapdragonnal szerelt variansba :D