A napokban nyilvánosságra került egy újabb Apple szabadalom, amely egy nyomásérzékeny kijelzőről szól. A tervet még 2012. január 30-án nyújtották be, ám azt még csak most, két évvel később fogadták el. A szabadalom a hagyományos érintőkijelzőkre terjed ki, amik nyomásra érzékeny szenzort kapnának.
A jelenlegi kijelzőkkel az a baj, hogy nem minden esetben érzékelik megfelelően a különféle, több ujjas gesztúrákat. Ha a vállalat bevezeti az új találmányát, akkor a készülék tudni fogja majd, hogy éppen véletlenül, avagy szándékosan érintettük meg a kijelzőt. A fenti illusztráción látható, ahogyan a felhasználó a jobb hüvelykujját pihenteti a tableten, ami már belelóg a kijelzőbe, közben pedig a bal mutatóujját használja. Az ilyen eseteket az iOS nem tudja kezelni, így sokszor idegesítik az embert. Ám ha az Apple-nek ténylegesen sikerült beszerelni az iPad mind a 4 sarkába egy-egy szenzort, akkor könnyen megoldják a az esetenként felmerülő problémákat.
Amikor a cikk címét elolvastam jól felröhögtem, de aztán elolvastam magát a szöveget és igazából egész érdekes :D
És mi van ha valaki balkezes? Vagy egy gyerek fogja akinek az átlagnál kissebb a keze?
Ne használjátok ilyen szavakat hogy “gesztúra”
A képzőművészeti és zenei app-oknál hasznos lenne, ha pld. a zongorabillentyű érzékelne különböző erősségű nyomásokat, éppígy a festésnél az ecset.
A kijelzőre valóban ráférne már némi újítás. Iszonyú hogy milyen pontatlan. Meg persze normális tollat is kezelhetne.
De ha nem is csinálnak semmit a kijelzővel, software-esen azért javíthatnának a pontosságon. Egy sorozaton belűl, mindegyik készülék ugyanúgy félrehord. Főleg bizonyos részeken.