A lehetséges belső komponensek cikkünkben már szót ejtettünk a valószínűsíthető hardverekről, azonban okosak ennél többet is felfedeztek és elemeztek.
Elsősorban gondolni kell itt a Broadcom BCM4334 chip-re, amely a kódrengetegbe beágyazva található. A BCM4334 egy lépéssel az új iPadben és iPhone 4S-ben található, 65nm gyártástechnológiával készülő BCM4330 “felett” áll, mivel egy kisebb, jóval energiagazdaságosabb 40nm-es megoldást takar. Az AnandTech így fogalmaz:
“A BCM4334 egy 60nm-es technológiáról való váltás a 40nm-esre. Nem csak a külső változott, hanem az energiafelvétel is 40-50%-kal csökkent, amely nagyságrendekkel jobb energiafelhasználást jelent standby módban is. A Broadcom állítása szerint a BCM 4330 fogyasztása nagyjából 68mA, a BCM 4334 energiafelvétele pedig 36mA ugyanolyan feszültségen.”
Ez tényleg majdnem 50%-os “spórolás” WiFi használata esetén. Nem véletlen, ugyanis minden egyes energiafelvétel-csökkentés szükséges a lehetséges LTE chip és a nagyobb kijelző meghajtására azonos akkuidő mellett, valamint így egy vékonyabb kialakítású készülék is reálisabb cél lehet.
A WiFi modem egyébként már kétcsatornás, idézve a Broadcom-ot:
“A BCM4334 egy egyedülálló chip két csatornával, amely lehetővé teszi a tökéletes WiFi kapcsolatot alacsony energiafelvétel mellett. Továbbfejlesztett technológiánknak köszönhetően a 40nm-es gyártás eredménye az alacsonyabb használaton kívüli és használat közbeni áramfelvétel, valamint a kisebb és kompaktabb méret is. A chip támogatja az IEEE 802.11 a/b/g/n szabványt, a Bluetooth 4.0 + HS-t, és tartalmaz egy FM rádióvevőt is. A kétcsatornás megoldás egyébként arra jó, hogy egy állandó WiFi kapcsolat mellett a másik szálon WiFin keresztüli megjelenítés vagy WiFi direkt kapcsolat futhasson egyazon időben.”
Egyelőre azonban az utóbbi kijelentés az Apple szempontjából nem releváns, ugyanis az Apple saját AirPlay protokollt használ WiFin keresztül. Ettől függetlenül a tény maga még érdekes marad. Több Mac gépben találhatunk ehhez hasonló chipeket (Macbook Pro 2008, iMac 2009, Mac Mini 2010…), de az új iPhone lehet az első olyan iOS készülék, amely az Apple AirDrop sztenderdjeinek is megfelel. Éppen ezért elképzelhető, hogy a Macben látható fájlmegosztási rendszer már az iOS 6-ba is beépítésre kerül.
Az egyébként februárban bejelentett kétcsatornás megoldás nem csak az Apple háza táján használt eszközök miatt lehet fontos a vállalat számára, hanem azért is, mert egyre több nyomtató támogatja a technológiát, valamint a fájlmegosztást végtelenül könnyűvé és gyorssá teszi.
Ha mindezt az Apple is belátja, valamint tartja azt a tendenciát, hogy igyekszik a Mac és iOS rendszert összehozni, akkor tökéletes lehetőség lenne ezen eszközök közötti fájlmegosztás létrehozására.
Ki tudja, a végén még fájlkezelőnk is lesz…
Engem jobban izgat az, hogyha FM rádióvevő van a chipbe építve, miért nincs rádió funkció? Így már simán lehetne az iPhone-ban végre az egyetlen hiányos funkció, amit mindennap használnak szinte az emberek. (Legalábbis én).
Segítek! App Store–>Search–>TuneIn Radio
Keress rádiót és kész. Nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne.
Így van!!:-)
Szia, ez a TuneIn is neten megy, nemde?
Szoval ez sem megoldas, az lessz megoldas amikor lessz pl olyan radio mind a Nokiamban, hogy net nelkul 88.00 FM-et megkapja!Es tudom halgatni!
Eléggé vicces dolog amit írsz, bocs de net nélkül nincs értelme iPhonet venni mivel majd nem minden alkalmazáshoz net szükséges és amit ezek a rádiók esznek az adatforgalomból az meg nem sok.
A rádiót(FM) énis hiányolom, 500mbos mobilnetem van, de nem szeretném erre elhasználni. Az fm igenis hasznos.