Andy Rubin neve ismerős valakinek Apple körökben? Ha nem, az nem is meglepő, hiszen ő az Android operációs rendszer vezető fejlesztője. De régebben az Apple-nél dolgozott. És az Apple szempontjából ez fontos. Az Apple eddig csak kivárt, puhatolózott, perelte a HTC-t, perelte a Samsungot. Most azonban úgy tűnik, hogy nem vár tovább és nekimegy a Google-nek.
Az Apple nemrég benyújtott egy beadványt az amerikai Kereskedelmi Bizottsághoz (ITC), melyben kerek-perec azt állítják, hogy Andy Rubin lemásolta az Apple cég egyes szabadalmait. Andy a kilencvenes évek elején dolgozott az Apple alkalmazásában, akkor, amikor a fejlesztők a mostani iOS eszközökben használt API-kat dolgozták ki. Ezek azok a szabadalmak, melyek az Apple féle operációs rendszer alapjai is.
A Google azonban azt állítja, hogy Andy Rubin ezeket a szabadalmakat csak később, a General Magic and Danger nevű cégnél dolgozta ki és alkotta meg. Állítólag a Google pont ezért vásárolta meg a GMaD-t, hogy hozzájusson a szabványokhoz. Amennyiben az Apple perelni fog, és mindezt bizonyítani is tudják, úgy a Google felkötheti a gatyáját, mert hiába van pénzük dögivel, az Apple a szart is kipereli belőlük szándékos szabadalomsértés miatt. Ez esetben előfordulhat az a helyzet is, hogy olyan hatalmas összegű kártérítés illetné meg az Apple-t, hogy már nem lenne érdemes Androidos telefonokat gyártani.
Nekünk fogyasztóknak jó lenne, ha megmaradna a verseny, de az tény, hogy akármilyen telefont nyomkodok mindenhol az Apple megoldásaival találkozok! :)
Ha meg nem jön be, akkor az Apple kösse fel az alsóneműt. Abba kellene már hagyni ezt az unszimpstikus üzletpolitikát. Az alma egyszerűen betojt. Ennyi. Lehet, hogy ők adják el a legtöbb telefont, de a rendszereket tekintve az android megállíthatatlan. Az Appel pedig a helyett, hogy igazi innovatív fejlesztést csinálna. Szabadalmi perekkel akar versenyelőnyhöz jutni, ez pedig undorító. Arról, hogy a versenytársakat ki akarják szorítani, még nem fog több szifon fogyni. Sőt…. Le kellene szállni a magas lóról. Mert nagy bukta lesz a vége. Úgy mint legutóbb Hollandiában. Egyetlen szabadalom amit a Samsung megsértett a többi bukta, csak ugye arról mély csend van.
Ha én egy “X” cégnél kitalálok valamit, akkor az az én tudásom. Lehet, hogy az “X” cég `szellemi tulajdona`, de mint tudás, az enyém. És ha később egy “Y” céghez kerülve kapok egy feladatot, akkor a _tudásomra_ fogok támaszkodni, és nem fogom nézegetni, hogy mi milyen szabadalom, ha mint tudás, benne van a fejemben. Ilyen alapon már egy sornyi programkódot se írhatnék többé, mert már nincs olyan, amit ne védene valami szabadalom.
Ilyen alapon most a hajdani iskolám perelhetne mindent és mindenkit, mert annak idején megtanítottak írni és olvasni, és én ezt a tudást én nap-mint-nap hasznosítom úgy, hogy abból az iskola semmilyen hasznot nem lát, tehát visszaélek az ő “szabadalmával”.
Lássák már be könyörgöm, hogy egy `for` ciklus az `for` ciklus. És egy “Hello World!”-öt ugyanolyan algoritmus szerint fog megírni az ember függetlenül attól, hogy “X” cégnél van vagy “Y”-nál.
Ha az a feladat, hogy “termelésiáltalányjuttatásoptimalizáló” eljárást kell írni, és pont egy ilyet már kitaláltam, megterveztem és megírtam korábban és emlékszek is rá, akkor nehogymár ne írhassam meg újból…!
valaki perelje már be az apple-t, hát nem igaz!!! ez már egy kicsit nevetséges!!!
Szerintem apszolut ertheto az apple hozzaalasa, kitalalt valamit kemeny osszegeket fizetet a fejlesztesekert nana, hogy vedi ezeket a szabadalmakat. Ami pedig a programozokat illeti egyaltalan nem ertek egyet guest-el a ceg fizetet neki hogy reszt vegyen egy rendszer fejleszteseben tehat nem korekt masut felhasznalni es eladni azt a tudast amit melesleg szerintem nem is egyedul talalt ki, tehat nagy valoszinusegel nem csak az alltala kitalalt megoldasokat hasznalta hanem egy csoport tudasat. Es az altal, hogy kemenyen vedi ezeket a jogokat vedi a ceget is, amely jopar embernek biztosit munkalehetoseget, ezt a szempontot sem artana figyelembe venni.