Az Adobe 2011. szeptember 8-án Amszterdamban, a Nemzetközi Műsorszolgáltatók Rendezvényén (International Broadcasters Convention – IBC) 3 új szoftvert is bemutatott. Az Adobe Pass, a Flash Access 3.0 és az úgynevezett Flash Media Server 4.5-ös programok közül az iOS eszközök felhasználói számára utóbbi megoldás az igazán fontos.
Mielőtt mindenki örülne, szó sincs arról, hogy a Flash tartalmakat hivatalosan is lejátszaná akár az iPhone, akár az iPad. De a program lehetőséget kínál arra, hogy a Flash alapú tartalmakat egy amolyan Apple-barát megoldással HTTP dinamikus streammel vagy HTTP élő stream megoldással mégis képes legyen megjeleníteni. Ezzel a megoldással nagyon úgy tűnik, hogy az Adobe elismeri a Flash korlátait, hiszen csak alternatív megoldásokat kínál azokra. Bár még mindig próbálják elhúzni a lassú halálát, hiszen a HTML5 szabvány még nincs véglegesítve.
Az Adobe persze nem kíván leállni a Flashes megoldásokkal, de az mégis világossá vált, hogy a különböző megoldások egyáltalán nem tesznek jót az amúgy is növekvő mobilvideó tartalmaknak. Jelenleg az Apple kezében összpontosul a mobilpiac egy igen nagy szelete, és a fejlesztők is szívesebben írnak alkalmazásokat az iOS eszközökre. Az Adobe most egy alternatívát nyújt, kérdés, hogy mennyi fejlesztő fog mindezzel élni.
Kapja be faxomat az összes Appleárus Debrecenben!
Férges az almátok!
Férges az Apple!
A Debreceni Fórum plázában található Apple mákaszaküzletben azt hazudják az érdeklődő népeknek, hogy az ő almájuk tiszta, nincs benne semmilyen virus, semilyen ártalmas kód malware.
Jönnek ezzel az agymosott marketingszöveggel és aki megmondja nekik az igazat, azt inzultálja a boltban az eladó.
Ezzel a hantával bepróbálkozva igyekeznek félrevezetni a gyanutlan átlagos hétköznapi vásárlókat, miközben maga az app store is volt már fertőzött.
Az új alma férget több néven is nevezik vírusirtó cégtől függően. A Sophosnál Mal/CoiDung-A a neve.
Mindez azt jelenti, hogy magában az Apple
Store-ban volt rezidens állandó lakó a féregprogram.
De ez csak egy feltűnően látványosan működő féreg volt. A kérdés az, hogy még vajon mi minden fajta nem kivánt magánéletet lopkodó ártalmas és föl nem fedezett programkód lapul meg az Apple kommunikációs eszközökben amiket éppen a tárolt adatbiztonság meséje mellett árusitnak kiemelten drága árakon a csaló magyar márkaboltokban.