A legújabb ellátási láncból származó információk alapján az Apple egyik fő beszállítója, a TSMC lassan megkezdi a 10 nanométeres processzorok gyártását. A jelenleg piacon lévő iPhone 7 modellekben a jól ismert A10 Fusicon chip teszi a dolgát, amely 16 nanométeres FinFET technológiával készült.
Elvileg a gyártó hamarosan megkezdi a kisebb gyártástechnológiájú processzorok munkálatait, amely a következő generációs iPhone és iPad modellekben kaphat helyet. Azt egyelőre nem tudni, hogy a következő évi telefonokban már ez fog-e visszaköszönni ránk, vagy csak az ezt követőekben. Viszont a 10 nanométeres chipek által nem csak kisebb lesz a processzor maga, de kevesebb hőt termelne (ami által még az iPhone 7-ből ismerős sziszegős hang eltűnne), valamint kisebb lenne az energia igénye, aminek köszönhetően valamelyest tovább növelhetnék az üzemidőt.
Van itt pénz R&D-re, nem kell félni a 10 éves hanyatlástól.
Valaki. Mièrt kell egyre kisebb chippeket csinálni, vagyis mi lesz az a határ, aminél már nem èrdrmes kisebbet csinálni?
Költôi kérdès, de meddig lehet…
Jelenleg a 8 nanométert mondják a határnak, de ki tudja mi lesz később… Valószínűleg egyébként elérhetőbb lesz pár éven belül a szövetszerű nanotechnológia, ahol a megmunkálás már teljesen máshogy alakul (elektrokémikus kizárólag, lényegében egy petri csészében “fejlődik” a chip), mivel a jelenlegi gyártástechnológiákkal már kezdünk elérni a határhoz.