Az Apple már tavaly benyújtotta kérelmét a számítástechnikai eszközök belső vízálló szigetelésének szabadalmaztatására, de csak most szúrta ki az AppleInsider. Az nem egyértelmű, hogy mely készülékhez használnák a szabadalmat, de első körben leginkább egy vízálló iPhone lehetőségét tudjuk elképzelni.
Bár az Apple-nél a szabadalmi kérelmek gyakoribbak, és gyakran semmi nem lesz belőlük, de mivel néhány felső kategóriás Android készülék már tudja az IP67 szabványt, ezért feltehetőleg ebben az esetben esélyesebb a megvalósulás. Az Apple más megközelítést választott, mint a Samsung (akik a borítást próbálják meg vízállóvá tenni).
Egy új eljárással víztaszító réteggel vonnák be a belső komponenseket, az érzékeny elektronika esetében pedig EMI (elektromágneses interferencia) pajzsot alkalmaznának. Ez abból a szempontból lehet jobb, hogy így nem kell a külső dizájn esetében kompromisszumokat kötni. Tim Cook pedig már elmondta korábban, hogy az Apple Watch is legalább zuhanyképes lesz, itt az ideje hát a többi eszközre is kiterjeszteni.
Valahogy nem tudok egy példát se, h ez nekem miért lenne jó. A víz alatti fotózást szeretem, de inkább megbízok egy 2500 ft-os tokban.
Ezt a technológiát egy magyar cég csinálja világszinvonalon nagy telefon cégeknek. Egy kis községben Győrtől nem messze, úgy hivják Nyúl!
Itt a HVG cikk róla: http://index.hu/tech/2015/01/17/magyar_gepek_mentik_meg_a_mosdoba_ejtett_mobilt/
vízalatt úszkálni 10 bar nyomást bíró órától lehet. de egy olyan órának ildomos évente egy nyomáspróbát csináltatni. és persze nyomkodni vízalatt nem lehet. ugyan egy jó órának az ára is tízszerese mint az iphone.
Úgy gondolom nem víz alatti fenykepezesekhez kell használni, hiszen arra vannak szuper márkák csupán az a lényeg hogy vízálló legyen.
Az lenne a lényeg, hogy ne menjen tönkre egy kis párától vagy portól.