Rég nem kedveskedtünk nektek teszttel, úgyhogy nem is szaporítom a szót, csapjunk a lecsóba. Ezúttal a iDoki jóvoltából kaptunk tesztelésre egy ZAGG billentyűzetes tokot iPad Air-hez. A ZAGG egész tokcsaláddal rendelkezik az iPad-ekre, amikben nem csak generáció szerint, de forma alapján is választjatunk. Létezik fóliótok kialakítású, illetve univerzális Bluetooth billentyűzetük, mi most egy cover formátumút kaptunk kipróbálás céljára.
Az első szembetűnő pozitívum, hogy a billentyűzet magyar kiosztású, ami egyelőre ebben a formátumban és minőségben egyedülálló a piacon, de az összes kompatibilis billentyűzet közül is csak az Apple Wireless Keyboardja kapható magyar verzióban is. Bár a nullát csak egy elsőre kacifántos billentyűzetkombinációval lehet előcsalni és bizonyos betűk (hosszú i, ű) némileg szokatlan helyen vannak, illetve az én Numpad-nélküli laptopbillentyűzeteken szocializálódott ízlésemnek a Backspace is aprócska kissé, meglepően gyorsan megszoktam a klaviatúra sajátosságait. Gyorsabban, mint a notebook-leosztások 95 százalékát – alig 2-3 perc elegendő volt. Nyilvánvalóan, akinek a 13 hüvelykes laptopok billentyűzete is zsúfolt és kicsi, az itt sem fogja jól érezni magát, de a tesztünk alanyának nem is ez a réteg a célközönsége.
A ZAGG billentyűzete ugyanazt, az egyébként remek hardvert kapta, mint fóliós formátumú nagytestvérkéje, csak karcsúbb, kb. 7 milliméteres kiadásban. Ráadásul nem csak, hogy három fokozatban (plusz egy off) lehet állítani a háttérvilágítás fényerejét, de hétféle színben is, így mindenki kedve szerint konfigurálhatja be azt. A bal alsó sarokban egy ledes gomb található, amivel az akkumulátor töltöttségét nézhetjük meg. Hasznos funkció, ami számos vetélytársról fájóan hiányzik. A zsanér kifejezetten okosan van megtervezve, belseje gumírozott, így nem fogja megkarcolni szeretett tabletünket. Elég belecsúsztatni és egymásra igazítani a széleket és kész is. Ráadásul ezzel a megoldással nem csak rögzített állásokban, hanem bármilyen dőlésszög mellett tudjuk használni.
A gépelés – ahogy említettem – kiemelkedően kényelmes, a leosztás pillanatok alatt megszokható, a térköz remek, nem érzem zsúfoltnak a gombsorokat. A legfelső sorban dedikált funkcióbillentyűk kaptak helyet: van itt Home gomb, Lock Gomb, Siri gomb, visszavonás, újra, másolás-beillesztés, zenelejátszás-szünet, számátugrás, hangerő és még számos egyéb. A billentyűzet ellen tényleg csak a második bekezdésben taglalt, két apró kifogást lehet felhozni, amúgy kifogástalan. Ha éppen nincs szükségünk rá, mert épp olvasunk, vagy filmet nézünk, egyszerűen meg is fordíthatjuk és a hátlapra is felhelyezhetjük, így nem hagyjuk el/minden egy helyen van.
A külcsínt illetően sincs semmi panaszunk, remekül illik az iPad gyönyörű formatervéhez, színeihez. Alumínium borítását tényleg csak hosszas vizslatás után tudtam megkülönböztetni az iPad-étől. Az olyan alap dolgokat, mint a mágneses sleep funkció már meg sem említünk, hiszen nyilván megvannak. Sokan szemére vethetik a nem túl jó védelmi faktort, azonban ebben a kategóriában az csak másodlagos kívánalom és a kategóriától elvárt szintet simán hozza. Összességében talán a piacon kapható egyik legjobb billentyűzet-tok kombót kaphatjuk a pénzünkért, ami alig vastagítja meg a szuperkönnyű iPad Airünket és ami kiváló dizájnjával nem üt el tabletünktől, a háttérvilágításos, funkciógombos, akkutöltöttség-visszajelzős magyar billentyűzetével pedig ilyen áron tényleg kötelező vétel. Az akksija átlagos használat mellett hosszú hetekig bírja újratöltés nélkül. Bárkinek szívesen ajánlanánk.
A készülék egyébként most bevezető áron 29 990 forintos áron kapható az iDoki Budagyöngyében (1026 Budapest Szilágyi Erzsébet fasor 121.), illetve a Stylebolt üzletében (1094 Budapest, Tűzoltó utca 6.).
Dizájn: 5
Minőség: 5
Kezelhetőség: 5
Szavatosság: 5
Ár/Érték arány: 5
Összesen: 5
Köszönjük a tesztet, jó olvasni ilyen hasznos kütyükről, a sok iPhone6 szánalmas pletykák között.
Jó lett volna ha lefényképezitek a teszt alanyt és azt láthatjuk a képen.
Ez az ipad belső billentyűzet úgy szar ahogy van magyar ékezetes billentyű nélkül. Ha az iOS 8-ba nem raknak magyar billentyű kiosztását, akkor valószínű veszek egyet.
Jöhetnének ide tesztek is vmilyen rendszerességel mint ahogy az Apple Store leárazások. Szívesen olvasom, sőt még kedvet is kaptam egy ilyen Zagg-hoz… :-)
Szerintem sem jók ezek a billentyűzetek mert sokkal jobb és kényelmesebb ami felugrik az ipadon. És még ékezetet is tudok irni :))
nem tudom feltűnt-e, de a Zagg billentyűzetén is vannak ékezetes billentyűk, tekintve hogy magyar a kiosztás :)