Mióta csak létezik programozás, a program írói szinte mindig elrejtenek egy-egy kis turpisságot a „műben”. Ezek a beépített trükkök és jópofaságok Easter egg (húsvéti tojás) néven híresültek el aztán. Ha ki akartok próbálni párat, mondjuk, hogy az időjárás előrejelző widgetben hogy lehet a „Senkiföldjét” előásni, ahol 50 fokban is havazik, keressétek fel az alábbi oldalt. Tudtátok, hogy Az OS X naptárának parancssorában például a tréfás kedvű programozók Tolkien: A Gyűrűk Ura szereplőinek születésnapját is feltüntették? A lekérdezés után számos dátumot kapunk. Ráadásul hiba is van benne: Steve Sande Tolkien szakértő szerint Frodo és Bilbo születési dátuma nem helyes. Nem szeptember 14-én láttak napvilágot , hanem mindketten szeptember 22-én. Legalábbis eredetileg a könyvben így volt.
Információ!
#ifndef _calendar_lotr_
#define _calendar_lotr_
Ráadásul a technológia fejlesztéseknek köszönhetően ezek a „tojások” már hallhatóak is, Siri például sok „fura” kérdésre tud nagyon vicces válaszokat adni, sőt, adott esetben fegyelmez is ( bár ezeket egyelőre csak az angolul tudó felhasználók élvezhetik) Már régóta közszájon forognak a legmeredekebbek, például az „El kell rejtenem egy holttestet”-re Siri megkérdezi, hogy „milyen helyre gondoltál?” és felsorol pár alternatívát: mocsár, bánya, stb. Az „Elegem van a f@szságaidból”-ra Siri anyánk helyett anyánkká válik és ránk parancsol, hogy „vigyázz a szádra!”
Ezenkívül a Siri néhány filmet még kommentál is. Alapesetben, ha rákérdezünk egy-egy mozira, csak általában kidobja a Rotten Tomatoes-ról az információt és a közösségi értékelést. De egyes alkotásoknál saját véleményt is megfogalmaz. Az alábbiaknál biztosan: “Blade Runner”, “2001: A Space Odyssey”, “Alien”, “Inception”, “The Matrix” The Wizard of Oz “,” Star Trek “,” Star Wars “,” The Terminator “,” Wall-E ” és a “Toy Story. ” Arra figyelni kell, hogy nem mindig kommentál ezeknél sem, tehát előfordulhat, hogy többször kell lekérni az adatlapot az eredményhez.