Mióta megjelentek a piacon az első okosórák, úgy kezdtek el egyre inkább az egyik legszemélyesebb ketyeréjévé válni a felhasználóknak. Sokan nem csak a divat miatt használják, hanem azért, hogy úgymond kiegészítsék a telefonjaikban rejlő funkciókat, hiszen általuk több egyszerűbb dolog is véghezvihető, de ezek mellett még az egészségi állapot figyelésére szintén alkalmasak.
Eddig mi volt a közhiedelem? Hogy az Apple Watch a legnépszerűbb okosóra a rajta lévő watchOS-sel karöltve, amit az Android Wear követ. Ezt a hiedelmet kicsit megcáfolja a Strategy Analytics legújabb felmérése, akik arra keresték a választ, hogy milyen az okosórákon lévő operációs rendszerek közötti megoszlás az idei év első negyedévében.
A globális megoszlásokat vizsgálva 2017 elején elmondható volt, hogy az okosórák 57 százalékán megtalálható a watchOS valamelyik verziója. Ez mondjuk azt is jelenti, hogy a piacon lévő eladott órák több, mint 50 százalékát az Apple tette ki. Bármilyen meglepő, de már nem az Android Wear a második legnépszerűbb, hanem a Samsung saját fejlesztésű rendszere, a Tizen. Ők 18 százalékot értek el, amint a droidos szoftverrel ellátott órák követnek 18 százalékkal. A maradék 6 százalék pedig az egyéb kategóriába sorolható szoftvereket jelenti.
A felmérésből látszik, hogy az Apple után a Samsung a második legnagyobb okosóra gyártó, de még mindig van hova fejlődniük. Mondjuk érdekes lesz megnézni hónapok, vagy akár évek múlva ezeket a megoszlásokat, hogy mennyire sikerül feltornásznia a megoszlásait a Samsungnak, illetve hogy képes-e ekkora fölénnyel tartani az első helyet az Apple.
A felmérésből az látszik, hogy a droid 18 és a tízen is 18, akkor Te miről beszélsz.
Melyik a több a 18 vagy a 18?
Amúgy szerintem ez a felmérés is hiedelem:) merit semi Alaska nincs.
Ez a hír egy bulvár kacsa azon a szinten van mint a habony média…
Eliras, hisz ha nem csak nezel, hanem latsz is, akkor a diagram megmutatja a valos adatot.