Tegnap este folyamán az Apple elérhetővé tette a legújabb béta állapotban lévő szoftvereket a fejlesztők számára. Név szerint az iOS 10.3, macOS 10.12.4 és a tvOS 10.2-es verzióra frissíthetnek az arra jogosultak. Egyelőre a béta tesztben résztvevők kimaradtak, de valószínűleg hamarosan ők is megkapják az új rendszereket.
A macOS 10.12.4-ben bemutatkozott az iOS-ből már jól ismert NightShift mód, a tvOS 10.2-ben csupán kisebb hibajavítások és teljesítménybeli javulások tapasztalhatóak. Új watchOS-t ezúttal nem kaptunk, viszont a jelenlegi hírek szerint a következő verzióban debütál az úgynevezett mozi, avagy színház mód. Sajnos az iOS 10.3 ezt nem kapta meg, annak ellenére, hogy korábban erről szóltak a pletykák, de kíváncsian várjuk, hogy voltaképp mit is fog ez az Apple Watch-on magában rejteni.
Az iOS 10.3-ban viszont érdekes újdonságok vannak. Például debütált a Find My AirPods funkció, amely hasonló elven működik mint a Find My iPhone, azonban annyi a különbség, hogy a rendszer itt akkor fogja jelezni számunkra a füleseket, ha az Bluetooth-tal kapcsolódik az iOS eszközünkhöz. Ergo ha házban hagytuk el, akkor hasznos lehet, mivel még hangot is kiad magából, viszont ha valahol máshol vesztettük el a füleseinket, akkor már nem tudjuk ezáltal megtalálni.
Az új frissítésben egyébként tovább okosodott Siri, aki ezentúl kilistázza a krikett eredményeket, valamint a Safarin is csiszoltak egy kicsit. Végül az egyik leglényegesebb újdonság, hogy az iOS 10.3 mostantól Apple Fily System-et (APFS) használ, amit még az előző évi WWDC-n mutattak be. Az APFS Flash és SSD meghajtókra lett optimalizálva, jó tulajdonságai között pedig az erős titkosítás, helymegosztás és a duplikált fájlok törlése szerepel.
Feltehetően az alábbi rendszerek végleges kiadásaira valamikor február-március folyamán számíthatunk.
Apple Fily System-ről írnátok többet?
Mit fogunk mi, átlag felhasználók ebből észrevenni?
Gyorsabb (viszont eddig is gyors volt, így nem fog ember drasztikus változást érezni), több szabad hely lesz, ugyanis ha valami duplikáltan van, akkor azt letörli, valamint a titkosítás szempontjából is biztonságosabb az APFS.