Nem is kérdés. A modellfrissítés már több, mint időszerű volt és az ezer dollár körüli ársávban így egy még gyorsabb és vonzóbb terméket kínálhat az Apple a 900 dollárról induló 11 hüvelykes, kisebbik Air formájában. A cél ezzel valószínűleg az, hogy az így már teljesen elérhető árú 11-es notebook újabb embereket vonzzon be az Apple jól működő ökoszisztémájába – amolyan kapudrogként. Az Apple amúgy sem panaszkodhat, hiszen a Mac eladásai is kiválóak voltak a második negyedévben (bő négymillió darab ment el belőlük), s a frissítéssel az Air is bőven a releváns zónában maradhat, egy ilyen laptopellenes, tabletpárti érában is.
Bár komoly aggály lehet, hogy a MacBook Air így kannibalizálhatja druszája, az iPad Air eladásait is. Bár az utóbbi alapmodellje mintegy 400 dollárral olcsóbb, mint a 11-es base modellje, ahogy szépen felfelé kapaszkodunk az árlistán a tárhely és konnektivitás (értsd 3G/LTE) mentén, szépen lassan átfedik egymást, már ami az árcímkét illeti. Persze azt senki nem állítja, hogy a kettő helyettesítheti egymást, hiszen erről közel sincs szó. Az a réteg azonban, akinek csak az kell, ami a két gép egyre növekvő képességi átfedési zónájában van, valószínűleg erősen el fog gondolkozni azon, hogy inkább egy iPadet szerezzen be a pénzéből.
Az árak visszavágásával Cupertino a modern hordozható és mobil számítástechnológia ársávjainak nagyrészét lefedi, kivéve a 400 dolláros laptopét, azonban azt a funkciót nagyjából kielégíti egy iPad és egy külső billentyűzet. Még egyszer kiemelném, hogy a legfontosabb fegyvertény itt nem az egyébként viszonylag marginális teljesítménynövekedés, hanem az árcsökkenés. Ennyi újításért a meglévő Air tulajok töredéke fogja cserélni notebookját, a cél egyértelműen az új vevők becsalogatása, hogy aztán belekóstolva az Apple ökoszisztémába ne tudjanak többet szabadulni attól.
De a 11-es alapmodelltől elvonatkoztatva: a 13-as legalapabb verziója is 1000 dollár alá kúszott, így az is jóval vonzóbb opcióvá vált az árérzékenyebb vevők számára. Emellé mindössze plusz száz dollárért 8 giga RAM-ot, további 150-ért pedig 1,7 GHz-es i7 processzort kaphat az ember fia. Ezzel a lépéssel az Apple a Windowsos laptopok prémiumszegmensével került éles versenybe és a zseniális akkumulátoridők és a megbízhatóság miatt nem lesz nehéz az Apple megoldását választani.
Aki árérzékeny, annak az 1000 USD os sok egy laptopért, szerintem. Nem mindenkinek fontos a pehely súly, és hosszú akku idő.
Még igy is túl van árazva szerintem…
Nem győzött meg… Retina kijelzővel lenne már ma mennék megvenni… Pro lesz ebből :/
Retinához erős belső is kell,egyébként miért is reklámozzák hogy gyorsabb?Mivel?Eddig az alap 1,3 ghz volt most meg 1,4 hgz.Azért nem beszélhetünk gyorsabb gépről….Inkább csak nem volt mit kiadni és feltuningolták a meglévő modelleket,mintha frissek lennének.
3 éve az USA-ban vettem Air-t pedig semmit sem tudtam a Mac-es eszközökről. Az otthoni nagy PC-m helyett egyre többet használtam a mini Air-t. Egyszerűen élvezetesebb rajta szinte minden. Azóta lecseréltem a PCmet iMac-re majd vettem ipad-ot, Apple TV-t is. Mind a négy cuccot rendszeresen használom. Szóval ha valaki vesz PCsként új Air-t előbb utóbb veszi a többi Maces cuccot. Ki van ez találva.
500 dollaros laptopok hulladekok, ennyiert egyik gyarto sem kepes tartos, jo minosegu, gyors es megbizhato laptopot gyartani. Latszik is a gyartok vesztesegein, meg azon, hogy szinte mindegyik ilyen uzletag elado. Ld sony, lg, hp, dell, stb.
Nehany ev es szinte csak mac meg osx lesz a piacon, hiszen mindegyik ps gyarto csodbe fog menni, ha teljesen meg nem ujulnak, es nem zarkoznak fol arban es minosegben az Applehoz
Akira azért hülyeségeket ne beszéljünk.
Strucc007:
Teljesen egyetértek veled. Ettől függetlenül persze szuper kis gép az Air.