Minden ellenkező híreszteléssel szemben a személyi számítógép (PC) nem halott, sőt a számítástechnikai eszköz használat és az internetelérés túlnyomó része továbbra is ezeken az eszközökön történik – írta a TechCrunch számítástechnikai hírportál.
A számítástechnikai piackutató vállalatok, például a Gartner és az IDC által közzétett, a PC-eladások csökkenését mutató adatokból levont elemzői következtetések általában túlzóak és tévesek, mivel figyelmen kívül hagynak egy lényeges szempontot, a gépek élettartamának növekedését – olvasható az oldalon.
A személyi számítógép technológiája mostanra mind formavilágában, mind műszaki paramétereiben kiforrottá vált. Egy 4-6 évvel ezelőtt gyártott PC jelenleg is tökéletesen megfelel az átlagos felhasználói igényeknek mind a kapacitás, mind a sebesség tekintetében – vélekedik a TechCrunch.
A felhasználók túlnyomó többségének a személyi számítógép az elsőszámú és legfontosabb számítástechnikai eszköze. Ma 1,5-1,7 milliárd ilyen eszközt használnak, 92 százalékuk Windows operációs rendszert futtat. Az összes létező számítástechnikai eszközön – beleértve az okostelefonokat és táblagépeket is – töltött idő több mint 70 százaléka a PC-kre esik.
Az internetes forgalom 80 százalékát is ilyen számítógépek generálják. A felhasználóknak 74 százaléka a személyi számítógépet veszi igénybe leggyakrabban az internet elérésére – olvasható a honlapon.
Én pont a gépet mióta telón netezek talán egyszer kapcsolom be a héten.
Ezt kizártnak tartom, magamból kiindulva.
Én és az összes ismerősöm is, Mobil vagy tablet eszközt használ netezésre . Persze gondolom a torrentezők generálnak brutális adat forgalmat a pc-ken.
Plusz munkahely . Mindig is ez lesz előnyben a munkahelyeken
Biztonsági rendszereket is ide vehetjük.
Biztonsági okokból rengeteg helyen nem használnak wifit, itt egyértelműen nem használnak tabletet, telót.
Közel van az idő, mikor a tabletek tudása olyan fokra ér hogy nem lesz szükség pc-k re. A pc-met már nem kapcsoltam be fél éve.
A kutatás egyet felejt el. A PC korszak kb 25 éve létezik és nagyon nem volt alternatívája. 6 éve indúlt útjára az okos telefonok korszaka, és a tábláké 3 éve. Én inkább az utobbi 5 év tendenciáját vizsgálnám, mióta van alternatíva. Az okos eszközökre még csak most kezdődik a vállalati szoftverek fejlesztése. Kíváncsi leszek 5 év mülva, hogy ugyan ez a kutató csoport milyen statisztikákat mutat ki. Nekem inkább úgytünik, hogy az elkeseredett PC gyártók támogatták ezt a kutatást, hogy a haldokló PC piacot egy kicsit a növekedő irányba indítsák el.